Forum Przyszłych Kierowców | Kurs Prawa Jazdy | www.forum.kursjazdy.pl
Forum Przyszłych Kierowców, Kurs, Egzamin, Prawo Jazdy!

Kurs - Kurs na pojazdy uprzywilejowane...

Paulek - Pon 26 Mar, 2007
Temat postu: Kurs na pojazdy uprzywilejowane...
Cześć mam pytanie do grona osób tych bardziej zoorientowanych; mianowice chce zrobić kurs bądz pozwolenie na prowadzenie pojazdów uprzywilejowanych; dokładnie karetki pogotowia. Tutaj powstaje problem mianowice jakie musze spełniać warunki żebym został dopuszczony do takiego kursu i gdzie taki kurs można zrobić. Mieszkam w Gliwicach i nie stety ale w tym mieście nie ma rzadnego punktu w którym mógł bym zrobić taki kurs czy wie ktoś gdzie w woj. śląskim robi się taki kurs ile kosztuje... Był bym bardzo wdzięczny
Pozdrawiam...

Tracktorzysta - Pon 26 Mar, 2007

Hmmm.

Tym zagadnieniem nie interesowałem się w ostatnich latach :wink:
Jak powszechnie wiadomo...... przepisy wciąż się zmieniają......

"Ostatnio" słyszałem, że wystarczy posiadać Prawo Jazdy od conajmniej pięciu lat.
Przejść badania Psychotechniczne + dla Kierowcy Zawodowego .

Najprościej chiiiba byłoby zapytać w jakimkolwiek "punkcie karetkowym" co wymagają
od kandydata na takie stanowisko :?:




Mam kumpla który jeździł karetką (przyszpitalną) i wspominał tylko o obowiązkowym kursie
"Podstawowej Pomocy Medycznej".

Jak wiadomo w obecnej rzeczywistości są dziesiątki różnych rodzajów "Karetek" i
zapewne są różne wymagania w zależności od klienteli :lol:
(np. Pogotowie Weterynaryjne)

ps.
WITAM na Forum :!: :!: :!:



.

Czoobek - Pon 26 Mar, 2007

A prawda jest ze trzeba posiadac kat. C + bezszkodowa jazde od lat 3? Cos takiego mi sie obilo o uszy, ale moze to byc kompletna bzdura, wiec nie trzymajcie mnie za slowo...
Tasiek - Wto 27 Mar, 2007

Mi sie gdzies obiło o uszy, że trzeba mieć kat. B, a także dodatkowe zezwoleie na kierowanie karetką. Ja bym napisał maila do perwszego lepszego pogotowia ;P
ella - Wto 27 Mar, 2007

USTAWA z dnia 23 lipca 2003 r.
o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz niektórych innych ustaw1)
(Dz. U. z dnia 28 sierpnia 2003 r.)


"Art. 95a. 1. Kierującym pojazdem uprzywilejowanym może być osoba, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, która:
1) ukończyła 21 lat;
2) posiada zaświadczenie wydane przez pracodawcę, potwierdzające jej zatrudnienie oraz spełnienie wymagań w zakresie badań lekarskich, o których mowa w art. 122 ust. 2, i psychologicznych, o których mowa w art. 124 ust. 2.
2. Kierującym pojazdem uprzywilejowanym Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej może być osoba, która posiada zaświadczenie wydane przez dowódcę jednostki wojskowej, potwierdzające spełnienie wymagań w zakresie badań lekarskich, o których mowa w art. 122 ust. 2, oraz psychologicznych, o których mowa w art. 124 ust. 2.
3. Kierującym pojazdem uprzywilejowanym Policji może być osoba, która posiada zaświadczenie wydane przez odpowiedni organ Policji, potwierdzające spełnienie wymagań w zakresie badań lekarskich, o których mowa w art. 122 ust. 2, oraz psychologicznych, o których mowa w art. 124 ust. 2.";


Nie trzeba zadnych specjalnych praw jazdy.

W nowym projekcie ustawy mają wprowadzić pewne zmiany

Wymagania w stosunku do kierujących pojazdami uprzywilejowanymi lub przewożącymi wartości pieniężne

Art. 104. 1. Kierować pojazdem uprzywilejowanym może osoba, która:
1) ukończyła 21 lat;
2) posiada odpowiedni do rodzaju pojazdu dokument stwierdzający uprawnienie do kierowania pojazdem silnikowym;
3) nie posiada przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem uprzywilejowanym;
4) nie posiada przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem uprzywilejowanym;
5) ukończyła kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych;
6) posiada zezwolenie na kierowanie pojazdami uprzywilejowanymi w zakresie określonej kategorii prawa jazdy
.

Kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych obejmuje:
1) naukę teoretycznych podstaw techniki i taktyki jazdy w warunkach specjalnych, przepisów ruchu drogowego, problematykę wypadków drogowych i psychologii transportu przeprowadzaną w formie wykładów i ćwiczeń sprawdzających wiedzę;
2) zajęcia praktyczne z techniki i taktyki jazdy w warunkach specjalnych;
3) kontrolne sprawdzenie poziomu osiągniętej wiedzy i umiejętności, w formie egzaminu



Witam chłopaki :D :D

A nie lepiej zamiast
Cytat:
A prawda jest ze trzeba posiadac kat. C + bezszkodowa jazde od lat 3? Cos takiego mi sie obilo o uszy, ale moze to byc kompletna bzdura, wiec nie trzymajcie mnie za slowo...
Cytat:
Mi sie gdzies obiło o uszy

zajrzeć do rozporządzenia :D

Czoobek - Wto 27 Mar, 2007

ella napisał/a:
Witam chłopaki :D :D

A nie lepiej zamiast
Cytat:
A prawda jest ze trzeba posiadac kat. C + bezszkodowa jazde od lat 3? Cos takiego mi sie obilo o uszy, ale moze to byc kompletna bzdura, wiec nie trzymajcie mnie za slowo...
Cytat:
Mi sie gdzies obiło o uszy

zajrzeć do rozporządzenia :D


Swiete slowa, bijac sie w ma krucha klate ubolewam nad moim lenistwem :) Dzieki elluś, fajnie ze znow sie pojawilas! :wink:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group