Forum Przyszłych Kierowców | Kurs Prawa Jazdy | www.forum.kursjazdy.pl
Forum Przyszłych Kierowców, Kurs, Egzamin, Prawo Jazdy!

Kurs - prawo jazdy kategori C , E

wodaa - Czw 22 Lut, 2007
Temat postu: prawo jazdy kategori C , E
Mam prawo jazdy kat. C i zastanawiam sie czy nie zrobic prawka na przyczepy E . Tylko mam mały problem bo nigdy po za kursem nie jeżdziłem ciężarówką i troche sie boje czy dam sobie rade na prawo jazdy E . Osobowym samochodem jeżdze już dłosyć długo ale nie wiem czy dam rade na kursie nauczyć sie jeżdzić ciężarówką . Co o tym myślicie?
Tracktorzysta - Czw 22 Lut, 2007
Temat postu: Re: prawo jazdy kategori C , E
wodaa napisał/a:
............Osobowym samochodem jeżdze już dłosyć długo ale nie wiem czy dam rade na kursie nauczyć sie jeżdzić ciężarówką ....

WITAM na FORUM :!:

Hmmm.
Powiem Ci tak - Nawet MAŁPA potrafi zrobić to co człowiek.......

Piszesz , że jeździsz już dość długo.
Ile wynosi to "długo" :?:

Tak na prawdę nie jest ważne ile masz lat praktyki "za kółkiem" ,
ale jak pracuje Twoja mózgownica siedząc "za kółkiem" ? :wink:

Jeżeli jesteś osobą opanowaną i nie dążysz do tego,
aby za wszelką cenę wyprzedzić innych,
to masz Kwalifikacje .

Faktem jest , że obecnie dość ciężko zdać Egzamin na "Placu Manewrowym" w tej kategorii,
jeżeli nie masz wystarczającej praktyki w jeżdzeniu tyłem z przyczepą (niestety to jest dość trudne jeżeli ktoś nie jest bardzo opanowany i ma brak poczucia odległości widzianej w lusterku).

Z innej strony patrząc, to mogę stwierdzić , że nie jest To takie trudne :wink:

Zanim podejmiesz decyzję na TAK lub NIE, to d.popróbuj (przetrenuj) jazdę z przyczepą za samochodem osobowym z wykorzystaniem jedynie lusterek-chodzi o jazdę do tyłu :!:

Z jazdą do przodu, to nie ma żadnych problemów.
Jedynie trzeba pamiętać o tym , że masz extra ileśtam metrów "bagażu" za Sobą .

Jak by co, to pytaj śmiało.
Ile będę mógł, to podpowiem.

ps.
przy okazji zarejestruj się.....

.

wodaa - Czw 22 Lut, 2007

Osobowym jeżdze od 2000r. Raczej już nie jestem w wieku żeby ściganie z innymi kierowcami sprawiało mi frajde . Chciałbym zrobic prawo jazdy E zeby zmienić prace na lepszą . Zastanawiałem sie czy może lepiej bym zrobił gdybym wykupił pare godzin i pojeżdził samą ciężarówką bez przyczepy a dopiero póżniej poszedł na kurs ( chociaż po głębszym zastanowieniu mysle ze lepiej zrobie jak dokupie sobie godzin na kursie na przyczepy , tylko czy instruktor nie będzie sie wnerwiał jak zaczne odstawiać numery). Z własnego doświadczenia moge tylko powiedziec że miałem duże problemy z wyczuciem hamulcy w samochodzie ciężarowym . Cofanie tez nie szło rewelacyjnie ale jakos egzamin zdałem:)
Tasiek - Czw 22 Lut, 2007

Po to chyba idziesz na kursy by się czegoś nauczyć. Instruktor powinien Ci wytłumaczyć wszystko co i jak. Jeśli będzie stwarzał osobę nadmiernie nerwową to zawsz emożesz opierniczyć. W końcu płacisz i wymagasz. Przynajmniej ja takiego zdania jestem.
Tracktorzysta - Sob 24 Lut, 2007

Co do kursu na C+E , to nie wiem czy wiesz,
ale ten kurs to jedynie Jazda i Jazda (nie ma teorii ) :!:
Teorii jest tyle co się dopytasz Swojego instruktora lub innego Szofera ,
który potrafi podzielić się Swoją wiedzą .

Co do hamulców w Pojeździe ciężarowym oraz autobusach to faktycznie wiele osób początkowo ma z nimi problemy ;-)
Po prostu hamulce te (pedały) nie wymagają tyle siły nacisku co pedały hamulca w osobówkach .
Do tego po prostu trzeba się przyzwyczaić i tyle .

"Dodatkowe Godziny Na Samej Ciężarówce" - Strata czasu i pieniędzy :!:
Co bym Ci poradził ?
Jeżeli poważnie o tym myślisz, to po prostu idź na "Wywiad'ówkę" do kilku różnych "szkółek" i powiedz, że chciałbyś zmarnować dodatkowo "pare Groszy" na doskonalenie samej jazdy (zanim zaczniesz manewry Placowe).
Nie wiem z jakiego miasta pochodzisz ?
Czy masz wybór w różnych OSK ?
Zasada jest prawie wszędzie taka sama - Jeżeli dokupujesz EXTRA Godziny w tym samym OSK, to płacisz taniej.
Jeżeli chcesz godziny w innym OSK niż Karta Szkolenia, to płacisz więcej niż godzina "szkoleniowa"(podstawowa).
Chociaż z tym to jest różnie....
Zależy od danego miasta i od ilości chętnych w danym rejonie.
Innymi słowy "godziny" dodatkowe (bez papierów) , to jest extra dodatkowy grosz bez opodatkowania ;-) i wielu instruktorów z własnym pojazdem wymyśla własne cenniki i zasady załatwienia sprawy.

.